Dlaczego warto przeprowadzić ankietę online na temat tożsamości marki?

Przeprowadzenie ankiety online na temat tożsamości marki może wpłynąć na podejmowane decyzje przez przedsiębiorców. Dzięki takim badaniom uzyskają informacje, jak ich firma jest postrzegana przez klientów. Posiadanie takich danych sprawi, że będą wiedzieli, w jaki sposób formułować cele biznesowe.

Popularne pytania

W badaniu tożsamości marki właściciele przedsiębiorstw mogą zadać wiele pytań, w zależności od potrzeb. Warto na początku badania ściśle określić cel, aby nie było zbyt długie. Z pewnością najpopularniejszymi są pytania dotyczące:

  • konkurencji;
  • poziomu cen;
  • oferowanych produktów i usług;
  • zadowolenia z jakości obsługi klienta;
  • zadowolenia z jakości oferowanego asortymentu.

Przedstawione tematy pytań są jednymi z wielu, które mogą się znaleźć w badaniu. Często przeprowadzenie takiej ankiety online jest potwierdzeniem dla właścicieli firm, że podążają w dobrym kierunku. Wtedy właściciele usprawnią swoje działania, lecz nie będą ich całkowicie modyfikować. Jednak odpowiedzi na takie pytania mogą  również bardzo zaskoczyć przedsiębiorców.

Niespodziewane odpowiedzi

Jeśli pojawiły się jakieś nieoczekiwane odpowiedzi lub było jasne, że respondenci nie postrzegają Twojej marki w sposób, w jaki zamierzałeś, czas sięgnąć głębiej. Najpierw przyjrzyj się uważnie odpowiedziom na pytania otwarte. Czy ktoś miał coś wnikliwego do powiedzenia? Być może klucz do poprawy tożsamości Twojej marki znajduje się w odpowiedzi jednego z respondentów. Czy istnieje konsensus co do tego, że jeden z konkurentów jest od Ciebie lepszy? Jeśli nikt nie potrafi wyjaśnić dlaczego, przeanalizuj swojego konkurenta i sprawdź, czy sam jesteś w stanie to zrozumieć. Następnie zobacz, co możesz zrobić, aby z nim konkurować.

Dlaczego powinieneś przeprowadzić badanie tożsamości marki już dziś?

Badania tożsamości marki pozwolą Ci dowiedzieć się, czy Twoja marka naprawdę mówi to, co chcesz, aby mówiła. Informacje te mogą wpłynąć na kierunek rozwoju Twojej firmy, niezależnie od tego, czy chodzi o wprowadzenie nowego produktu lub usługi, zwiększenie świadomości marki, czy nawet przebranżowienia z nowym logo, nowymi kolorami i nową kampanią marketingową. Co najważniejsze, dając swoim klientom znać, że zależy Ci na tym, co mają do powiedzenia i pokazując, że jesteś gotowy do poprawy rzeczy w oparciu o ich opinie, może przejść długą drogę w poprawie relacji z klientami, sprzedaży, a nawet darowizn. Jeśli jeszcze nie przeprowadziłeś ankiety online dotyczącej tożsamości marki, warto, abyś stworzył i skonfigurował ją już dziś. Pamiętaj, że regularne przeprowadzanie badań tożsamości marki sprawi, że stale będziesz na bieżąco z zachodzącymi na rynku zmianami. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci utrzymać stałych klientów, a także zwiększyć zyski.

Pamiętaj, aby zawsze dziękować respondentom za wypełnienie ankiety online. Skorzystanie z narzędzia do przeprowadzania ankiet internetowych, jak SurvGo™ ułatwi Ci zebranie i przeanalizowanie danych. Skorzystanie z takiego programu daje wiele możliwości, jak skorzystanie z pytań warunkowych, czy automatycznych wykresów. Z pewnością zebrane informacje w badaniu tożsamości marki będą istotne w dalszych działaniach Twojej firmy.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Co to jest tożsamość marki?

Tożsamość marki to zbiór unikalnych cech i wartości, które marka przekazuje swoim odbiorcom. Obejmuje to takie elementy jak logo, kolorystyka, ton komunikacji, wartości, misja i wizja firmy, które razem tworzą spójny wizerunek marki w świadomości konsumentów.

Dlaczego warto przeprowadzić ankietę online na temat tożsamości marki?

Przeprowadzenie ankiety online na temat tożsamości marki pozwala na zebranie cennych informacji bezpośrednio od konsumentów. Dzięki temu firma może lepiej zrozumieć, jak jej marka jest postrzegana i jakie elementy są najbardziej rozpoznawalne i cenione przez klientów.

Czy ankieta online jest kosztowna?

Nie, ankieta online jest zazwyczaj mniej kosztowna niż tradycyjne metody badawcze. 

Copyright © 2018logo-biostat
Badania ankietowe od 4 zł