Branże, w których warto zastosować market research

Market research, to badanie rynku pozwalające na poznanie mechanizmów rynkowych w tym tego, jak zachowują się klienci i co motywuje ich do zakupów. Takie dane mogą być potężnym narzędziem pozwalającym zbudować lepszy wizerunek marki, dotrzeć do szerszej grupy klientów i tym samym zwiększyć wolumen sprzedaży. W jakich branżach warto korzystać z market research?

 

Daj się polubić i sprzedawaj więcej

 

Według ekspertów w zakresie budowania wizerunku marki, kluczowym elementem prowadzącym do zwiększenia sprzedaży jest to, by firma dała się lubić. Można to badać m.in. za pośrednictwem market research pozwalającego na sprawdzenie, jaki wizerunek wśród klientów ma marka oraz tego, jak wypada na tle najbliższych konkurentów.

 

Takie informacje będą bazą przede wszystkim do rebrandingu lub budowania komunikatów marketingowych oraz reklamowych, dzięki którym firma lepiej zaprezentuje się na tle konkurencji.

 

Czy market research jest dla mojej firmy?

 

Wiemy już, że firma, która chce sprzedawać powinna być przez klientów lubiana. Wiemy też, że można to w sposób mierzalny sprawdzić za pomocą market research. Dla kogo dokładnie jest jednak to narzędzie? Na pierwszy rzut oka wielu właścicielom przedsiębiorstw wydaje się, że jest ono zarezerwowane dla branżowych potentatów, którzy na tego typu badania mogą wydać dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych. Nic bardziej mylnego.

 

Market research to strategiczne narzędzie dla każdej firmy, która chce dokładniej poznać swoich klientów, a tym samym podejmować efektywne kroki prowadzące do zwiększonej sprzedaży. Pomaga w tym platforma Badanie Opinii, która dysponuje bazą ponad 100 tys. panelistów, z których pomocy może skorzystać każdy przedsiębiorca.

 

Dokładna kontrola kosztów

 

Ogromną zaletą market research prowadzonego poprzez narzędzie Badanie Opinii jest to, że klient ma pełną kontrolę nad budżetem wydanym na badanie. Dzięki temu jest to rozwiązanie również dla małych firm, dla których koszty są główną barierą przed realizacją tego typu działań.

 

Market research w każdej branży

 

Właściwie nie ma branży, która nie mogłaby zyskać na market research. Jest jednak wśród nich kilka, które bez takich działań po prostu nie mogłyby działać efektywnie. Są to głównie firmy z branży:

 

  • kosmetycznej,
  • technologicznej,
  • odzieżowej,
  • farmaceutycznej,
  • FMCG,
  • motoryzacyjnej.

 

Market research sprawdza się więc wszędzie tam, gdzie klient ma do czynienia z fizycznym produktem, którego może dotknąć, posmakować, poczuć i doświadczyć pozostałymi zmysłami. Nie ma tu jednak większych ograniczeń, gdyż przy odpowiednio opracowanych pytaniach, firma z każdej branży może uzyskać cenne informacje.

 

Bez odpowiednio przeprowadzonych działań z zakresu market research żaden manager nie jest w stanie przeprowadzić efektywnych działań mających budować wizerunek marki i sprzedawać. Dlatego jest to narzędzie z którego warto korzystać na każdym etapie i w każdej branży.

badania marketingowemarket researchmarket research FMCGanalizy rynkowe
Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Dlaczego warto zastosować badania rynku w branży FMCG?

Firmy z sektora FMCG korzystają z market research do analizy zachowań konsumentów, testowania nowych produktów, optymalizacji dystrybucji i monitorowania trendów rynkowych.

Dlaczego warto zastosować badania rynku w branży zdrowia i farmacji?

Badania rynku są kluczowe dla zrozumienia potrzeb pacjentów, skuteczności leków, oceny nowych terapii oraz monitorowania przepisów i regulacji.

Dlaczego warto zastosować badania rynku w branży motoryzacyjnej?

Firmy z branży motoryzacyjnej wykorzystują badania rynku do analizy preferencji klientów, testowania prototypów, oceny konkurencji i przewidywania trendów rynkowych.

Copyright © 2018logo-biostat
Badania ankietowe od 4 zł